نکات اسباب کشی , باربری و بسته بندی لوازم

  نکات اسباب کشی

و  بسته بندی لوازم

نکات اسباب کشی , باربری و بسته بندی لوازم

 

اسباب کشی همواره از جمله امور مشکل , به ویژه برای خانم های خانه است . لذا به منظور هر چه راحت تر , سریع تر وبدون خسارت آن و همچنین رفاه بیشتر خودتان به ارائه نکاتی می پردازیم که توجه به آنها شمارا در انجام بسته بندی لوازم یاری خواهد کرد :
 1. قبل از بسته بندی لوازم و وسایل را شسته و پاک کنید .
 2. اگر جعبه های هر یک از لوازم شکستنی را هنوز نگه داشته اید , در این مرحله , ابتدا آنها را در لابه لای پارچه , روزنامه یا پلاستیک پیچیده سپس در داخل جعبه مخصوص شان قرار دهید  در غیر اینصورت آن ها را با بسته بندی محکم تر در جعبه های بزرگ با دقت بپیچید .
 3.  پیش از قرار دادن لوازم در جعبه های مقوایی , از محکم بودن اتصالات آنها , اطمینان حاصل نمایید .
 4. هر چه در بسته بندی وسایل شکستنی بیشتر دقت کنید , لوازم شما کمتر احتمال صدمه دیدن دارند .
 5.   خرده ریزه های شکستنی را در پارچه یا روزنامه بپیچید و از ظروف پلاستیکی در دار به عنوان جعبه آنها استفاده کنید .
 6. به هنگام چیدن لوازم درون هر نوع جعبه ای  , میزان تحمل وزن لوازم توسط جعبه و اتصالات آن را در نظر بگیرید ( برای محکم تر کردن می توانید از چسب های نواری پهن استفاده کنید )
 7. برای حمل راحت تر و استحکام بیشتر جعبه ها , کاربرد طناب های ضخیم نیز مناسب است .

  نکات اسباب کشی , باربری و بسته بندی لوازم

 8. بر روی هر جعبه پس از اتمام کار با بسته بندی , تعداد آنها را شمارش کنید و بر چسبی حاوی لیست و لوازم داخل آنها چسبانده  و در صورتی که اجناس داخل آن شکستنی است , با ماژیک  محلی را که این لوازم به آن تعلق دارند را  به صورت درشت برروی جعبه یا برچسب بنویسید .
 9. هنگامی که برا محکم کردن پوشش های حفاظتی برای لوازم , چسب نواری بکار می برید , مراقب باشید که چسب به طور مستقیم با سطح لوازم چوبی تماس پیدا نکند .
 10. به منظور جلوگیری از ایجاد هر گونه صدمه ای برای رنگ و روکش چوب و پایه صندلی ها به طور کلی مبلمان نیز از روزنامه های باطله , پارچه یا پلاستیک استفاده کنید .
 11. برای بسته بندی لوازم و خرده ریزهای شکستنی می توانید از لباس های نخی منزلتان نیز استفاده کنید .
 12. جعبه های بزرگ را تنها  با کتاب و لوازم سنگینی مانند آن پر نکید زیرا حمل آن برای باربران بسیار مشکل خواهد بود , بنابراین نیمی از آنها با کتاب و نیمی دیگر را با خرده ریز های دیگر پر کنید .
 13. لباس های آویز را باهمان چوب به صورت مجموعه ای در یک پلاستیک بزرگ ویا در میان یک ملافه پیچیده و حمل کنید .
 14. برای حمل لوازم صوتی و تصویری از جعبه های مخصوص آنها ویا یک جعبه دیگر با بسته بندی محکم در محل های حساس مانند شیشه تلویزیون یا مانیتور کامپیوتر استفاده کرده و درصورت امکان با وسیله نقلیه شخصیتان حمل کنید .
 15. پس از بسته بندی وسایل و قرار دادن آنها در جعبه ها، تعداد آنها را شمارش کنید تا در این میان جعبه ای گذاشته نشود.
 16. تا حد امکان هیچ وسیله ای را اعم از بزرگ یا کوچک بدون جعبه و یا لاقل بسته بندی و ایجاد پوشش با مقوا و یا هر چیز دیگری مانند آن جابجا نکنید , زیرا قرار گرفتن آنها به خصوص لوازم بزرگ در کنار هم در وسیله نقلیه مخصوص اسباب کشی بدون هر گونه پوششی , احتمال اسیب رسیدن به ظاهر وسایل را افزایش می دهد .
کلیه اسباب و اثاثیه خانه حتی لوازمی که در محل قبلی همواره در جعبه های مخصوص بسته بندی بوده اند را باز کرده و پس از تمیز کردن و زدودن خاک و غبار و بازدید آنها , به طور مجدد بسته بندی کرده و به محل جدید حمل کنید . زیرا ممکن است , با همه تمهیداتی که برای مبارزه با حشرات خانه جدید اندیشیده اید , حشرات و یا تخم آنها را از طریق وسایل به این محل منتقل کنید .

 

منبع :

باربری و اتوبار میرداماد

نظرات کاربران :