نحوه بسته بندی مبل برای اسباب کشی

نحوه بسته بندی مبل برای اسباب کشی

نحوه بسته بندی مل برای اسباب کشی یکی از سوالاتی است ذهن همه را در گیر می کند . در فرآیند اسباب کشی همواره یکسری خط قرمز ها و حساسیت‌ هایی برای مشتری وجود دارد و داشته و خواهد داشت . زمانی که یک خانواده قصد اسباب کشی را داشته باشد، باید از آغاز فرآیند بسته بندی تمام خرده‌ ریز‌ ها و وسایل کوچک را شروع کند و بر روی جابه‌جایی و بسته بندی لوازم بزرگ منزل نیز هم مدریت کارآمدی داشته باشد.

از بحث بسته بندی کردن خرده ریزها با انواع جعبه و کارتن که بگذریم، باید به این نکته توجه داشته باشیم که لوازم بزرگ منزل که حساسیت زیادی دارند نیز احتیاج به بسته بندی صحیح تر و اصولی تری دارند . با این کار علاوه بر این که از رسیدن آسیب‌های کوچک، نظیر خط و خش و شکستگی کوچک جلوگیری می‌شود، می‌توان آن را در برابر ضربه‌های سنگینی که ممکن است در طول اسباب کشی به آن وارد شود محافظت نمود .

گذشتن از تمام موارد بسته بندی ، می توان گفت که بسته بندی مبل در اسباب کشی به چند طریق انجام می شود . ابتدا باید این نکته را در نظر داشت که شاید انواع مختلف مبل، انواع مختلف بسته بندی را در پی دارد .، به این معنی که شاید نحوه بسته بندی مبل راحتی، با بسته بندی مبلمان اداری و سلطنتی، تفاوت های فاحشی دارند . در این مقاله، ما قصد داریم شما را به زور کلی  با نحوه بسته بندی مبل در اسباب کشی آشنا کنیم تا در اسباب کشی، با خیالی راحت بتوانید مبلمان خود را بدون هیچ گونه خسارتی جابجا نمایید .

لوازم مورد نیاز بسته بندی مبل

شناختن و کامل نحوه بسته بندی مبل برای اسباب کشی می تواند یکی از مهم ترین و حساس ترین موضوعاتی می باشد که تاثیر زیادی در اسباب کشی شما داشته و دارد. به همین دلیل برای این که بدانید باید چگونه مبل خود را در زمان اسباب کشی بسته بندی کنید ،البته اگر قصد دارید تا بسته بندی را به تیم باربری میرداماد بسپارید نیاز نیست کاری کنید .

قطعا به آمادگی و ابزاری نیاز پیدا خواهید کرد . خوشبختانه این ابزار و لوازم در همه خانه ها یافت می شوند ونهایتا می توانید در کم ترین زمان ممکن آنها را خریداری نمایید ، برخی از مهم ترین لوازمی که برای بسته بندی مبل به آن ها نیاز پیدا خواهید کرد، عبارتند از:

 • پتو مسافرتی
 • طناب
 • چسب ۵ سانتی متری
 • سلفون یا پلاستیک محکم
 • کاغذ بسته بندی
 • کارتن مقاوم
 • پلاستیک حباب‌دار
 • روکش محافظ

استفاده از هر یک از موارد نام برده برای بسته بندی مبلمان بسیار حیاتی و مهم می باشد . برای مثال، شما می توانید با استفاده از پتو مسافرتی، رویه ی مبل خود را بپوشانید و با استفاده از طناب هم، آن را محکم ببندید تا جابجا نشود ، همینطور شما می توانید از  چسب ۵ سانتی متری برای چسب زدن کشوها استفاده کنید  و با استفاده از کاغذ بسته بندی، اجزای اضافی مبل را مرتب کرده و درون کارتون های مقاومی قرار می دهید. به طور کلی، استفاده از این لوازم برای بسته بندی تاثیر زیادی در سالم رسیدن مبلمان بدون هیچ خسارتی در پی دارد .

لوازم مورد نیاز بسته بندی مبل
لوازم مورد نیاز بسته بندی مبل

راحت‌ترین نحوه بسته بندی مبل برای اسباب کشی

اقلام و ابزارآلاتی که در بسته بندی مبل باید به کار گرفته شود ما سعی کردیم در پاراگراف قبلی آنها را به طور کامل به شما معرفی کنیم ، شما با داشتن چنین اقلامی می توانید بهینه‌ترین  و ارزان ترین روش بسته بندی مبل را انجام دهید . ولی این به این نکته توجه کافی را داشته باشید که  تفاوت بسته بندی انواع مبل مثل مبل استیل یا مبل راحتی در استفاده از ابزار آلات است.

به این معنا که بهتر است که اول از همه  تاج و پایه‌های مبل استیل را قبل از بسته بندی کامل با اجسامی مانند کارتن یا پتو به خوبی بپوشانید چرا که این قسمت‌ها هم خودشان آسیب‌پذیرترند و هم می توانند به اطراف آسیب برسانند . در ادامه قرار است ، با انجام مرحله به مرحله‌ی آموزش بسته بندی مبلمان را برای شما همرا با جزئیات شرح دهیم پس همراه ما باشید .

 • ابعاد مبل را اندازه بگیرید

اولین کاری که باید در بسته بندی مبلمان برای اسباب کشی به آن توجه داشته باشید این است که  ابعاد مبل را به طور دقیق و کامل اندازه بگیرید وبه این صورت شما مطلع خواهید شد که برای بسته بندی آن‌ها به چه میزان سلفون، چسب، پتو و یا … نیاز دارید. پس از اندازه گیری که به درستی ابعاد، یعنی محیط تقریبی هر تکه مبل را به دست آوردید، می‌توانید تخمین بزنید که به چه میزان چسب یا سلفون یا پتو نیاز دارید. در ادامه این موضوع را بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد  که برای یک مبل با ابعاد متغیر، چه میزان سلفون یا چسب نیازمی باشد پس همراه ما باشید .

 • مبلمان را به خوبی تمیز کنید

پیش از آن که بخواهید با نحوه بسته بندی مبل برای اسباب کشی آشنا شوید، بهتر است برای تمیز کردن مبل خودتان اقدام نمایید . شاید این مرحله، ربطی به نحوه بسته بندی مبلمان شما نداشته باشد ؛ اما یکی از مهم ترین مراحل به شما می آید که نباید به آن بی توجهی کرد .

این مطلب را هم ببینید
قیمت باربری اثاث منزل در تهران چقدره ؟

تمیز کردن مبل، از این جهت حائز اهمیت است که در هنگام بسته بندی، قسمت بیرونی مبل، تحت فشار سلفون و چسب قرار می‌گیرد و درصورتی‌که لکه یا جسم کثیفی بر روی سطح مبل وجود داشته باشد، ممکن است باعث شود تا این آلودگی به خورد مبل رفته و نتوان به راحتی آن آلودگی وکثیفی را پاک نمود. همچنین باید دقت داشته باشید پتویی که قرار است از آن برای محافظت از مبل استفاده کنید، آلودگی و کثیفی نداشته باشد تا بر روی مبل بنشیند.

 • اجزای مبلمان را جدا کنید

تا جایی که می‌توانید مبل را به قطعات کوچک‌تر تقسیم کنید ، به این صورت می باشد که جابجایی آن به طبع راحت تر و آسان تر می شود . به این معنی که اگر مبل قطعه‌ی جداشدنی دارد، آن را جدا کرده و به صورت جداگانه آن را بسته بندی نمایید . کوسن‌ها را همانند بالش ، می‌توانید درون پلاستیک‌های جداگانه قرار داده و آن‌ها را داخل یک کارتن قرار دهید.

با این کار علاوه بر این که حجمی که قرار است آن را بسته بندی کنید کم می‌شود، وزن آن نیز تا حدودی کاهش یافته و راحت‌تر می‌توان برای جابه‌جا کردن آن اقدام کرد. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که اگر قطعات جدا شده، دارای پیچ یا مهره بودند، آن‌ها را درون یک محفظه‌ی مطمئن قرار دهید تا گم نشوند و کارتان را سخت تر نکنند .

راحت‌ترین نحوه بسته بندی مبل برای اسباب کشی
راحت‌ترین نحوه بسته بندی مبل برای اسباب کشی
 • با پتو شروع کنید

پتو به عنوان اولین لایه‌ی محافظتی گزینه‌ی مناسبی برای بسته بندی انواع لوازم در زمان اسباب کشی و مخصوصا مبل محسوب می شود . دقت داشته باشید که برای این مورد، سعی کنید از پتوهایی استفاده کنید که در حالت عادی، کمتر از آن استفاده می‌کنید یا قدیمی و کهنه هستند . پتوهای قدیمی و ضخیم گزینه‌ی مناسبی برای این کار محسوب می شوند چون حالت محافظتی بیشتری نسبت به مبلمان دارند. وجود پتو، الزامی نیست؛ اما تا حد زیادی می‌تواند امنیت مبل در مقابل آسیب‌های احتمالی را تضمین نماید .

 • دور مبل را سلفون بپیچید

در این نحوه بسته بندی مبل برای اسباب کشی سلفون نقش ویژه‌ و مهمی ایفا می کند . همان‌طور که گفتیم، شاید پتو برای همه‌ی افراد به اندازه‌های تمامی مبل‌ها در دسترس نباشد. اما می توان گفت اصلا جای نگرانی نیست، با وجود پتو و یا بدون وجود پتوی پیچیده‌ شده به دور مبل، باید برای سلفون کشیدن بر روی آن اقدام نمایید.

سلفون کشیدن باید به صورتی باشد که تمامی قسمت‌های مبل به شکل کامل با سلفون پوشانده و بسته بندی شود . کافیست شما برای هر مبل ۳ الی ۵ دور سلفون بپیچید . درصورتی‌که شما از پتو استفاده نکرده باشید، می‌توانید با اضافه کردن سلفون، این ضعف را به طور ایمنی پوشش دهید .

استفاده از چسب پهن بر روی سلفون کشیده شده بر روی مبل، می‌تواند استحکام بسته بندی را به صورت تضمین کننده ای بابا ببرد . زمانی که کار سلفون کشیدن بر روی مبل به پایان رسید، چسب را برداشته و دور تا دور مبل را به شکل کامل با استفاده از چسب نواری پهن بپوشانید .

 • استفاده از محافظ پوششی بیرونی

پس از این که به شکل کامل یک مبل را ایزوله کردید با استفاده از سلفون و چسب پهن ، بهترین کار این است که قسمت‌های حساس بیرونی مبل که آسیب‌پذیری بیشتری نسبت به سایر قسمت‌ها دارد را با جسمی مثل کارتن و یا سایر وسایل به طور ایمنی پوشش دهید . به این شکل که یک کارتن را تکه‌تکه کرده و آن را بر روی قسمت‌های مهم مبل قرار دهید و سپس با چسب آن را به بدنه‌ی بسته بندی شده مبل بچسبانید.

این مطلب را هم ببینید
نحوه بسته بندی تلویزیون برای اسباب کشی به صورت کاملا اصولی !!

پس از کارتن، استفاده از پلاستیک حباب‌دار بهترین گزینه است. پلاستیک حباب‌دار تا حد زیادی ضربات وارد شده را جذب خود می‌کند و اجازه نمی‌دهد تا این نیرو به مبل برسد و باعث ایجاد خسارت شود . با پیچیدن این قلم به دور مبل به منظور بسته بندی، تقریباً هیچ ضربه‌‌ای نمی‌تواند آسیب‌های جدی را به مبل شما وارد کند.

خودرو مناسب برای جابجایی مبل در اسباب کشی

خودروهای مختلفی برای جابجایی مبل در اسباب کشی وجود دارند که شما می توانید برای حمل مبلمان خود از آن ها استفاده نمایید ، ولی با این حال، برای اطمینان خاطر شما بهتراست برای اینکه مبلمان شما کاملاً سالم به مقصد برسد و در طول مسیر مشکلی برای آن بوجود نیاید ، بهتر است به سراغ خودروهایی بروید که نکات ایمنی را بیشتری را در زمان باربری مبلمان رعایت می کنند. برای مثال، خودروهایی که کابین دارند، گزینه مناسب تری برای جابجایی مبل در اسباب کشی می باشند.

حتی اگر خودروی مد نظر شما برای جابجایی مبل کابین ندارد و به بیان دیگر، سقف آن باز باشد، مطمئن شوید که راننده از چادر مناسبی برای پوشاندن روی مبل استفاده نماید. شما با انتخاب و استفاده از این روش ، اطمینان حاصل خواهید کرد که  مبلمان شما در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، محافظت می شود و بدون کوچک ترین خسارتی به مقصد اصلی خواهد رسید .

نکات اسباب کشی مبل

به‌غیراز نحوه بسته بندی مبل برای اسباب کشی بهتر است در حین جابه‌جایی مبل به یک سری نکات که قرار است گفته شود توجه کامل داشته باشید :

 • ترجیحاً برای جابه‌جایی مبلمان خودتان از کارگرهایی کمک بگیرید که در این زمینه تجربه‌ی کافی و بیشتری داشته باشند و بدانند مبلمان را در ساختمان های آپارتمانی بدون خش جابجا کنند .
 • مسیر حمل و نقل وسایل را مورد بررسی قرار داده و از موانعی که ممکن است از مبدأ تا محل قرارگیری مبل که خودرو حمل کننده است، باخبر شده و سعی در احتیاط یا رفع آن موانع داشته باشید .
 • جایگذاری مبل در خودرو حمل کننده را بر اساس اصولی که برای این کار وجود دارد انجام شود . برای همین می گوییم از شرکت خدماتی و کارگر هایی استفاده کنید که تجربه خوبی در این زمینه داشته باشند.
 • ترجیحاً از خودرویی مثل خاور استفاده نمایید ،این خودروها، علاوه بر این که فضای بیشتری نسبت به خودروهای کوچک دارند، دارای اقلام ضربه‌گیر بوده و به همین دلیل اصلا اجازه نمی‌دهند خرابی‌های جاده، آسیبی به وسایل درون کامیون وارد کند و باعث شکنندگی مبامان شما شوند .

باربری میرداماد

نحوه بسته بندی مبل برای اسباب کشی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. بسته بندی مبلمان در اسباب کشی باید به‌ گونه‌ای باشد تا به راحتی بتوان برای حمل آن اقدام کرده و همچنین به گونه‌ای باشد که چه در حمل و نقل توسط کارگر و چه حمل و نقل در خودروی حمل کننده، کمترین احتمال آسیب را به دنبال داشته باشد.

به همین دلیل مورد پیشنهاد ما در این مورد باربری میرداماد و باربری جردن می باشد چرا که باربری میرداماد در این زمینه بستری را فراهم کرده است تا صاحبان بار، بتوانند با وارد نمودن تمام مشخصات بار خودشان اعلام بارشان را ثبت نمایند. همچنین برای رانندگان هم این زمینه فرآهم شده که بتوانند به راحتی این اپلیکیشن را نصب کنند و اعلام بارهایی که در این اپلیکیشن ثبت می‌شود را مشاهده نمایند و به این شکل  هرکدام از باربری هایی که شرایط بهتری داشتند را عهده دار  شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *